Copyright 2021
EmedyaDesign

STÜDYO

Gökhan Karakuş
Kurucu
Gökhan Karakuş, Columbia Üniversitesi ve Vassar College'da mimarlık tarihi ve teorisi eğitimi almıştır. Tasarıma Türk Dokunuşu (2007) ve Turkish Architecture Now (2009) kitaplarının yazarı olan Karakuş, mimarlık eleştirmeni, kuramcı ve tasarımcı olarak çalışmaktadır. Mesleği ile ilgili başlıca konular, tasarımda yerellik ve modernizm, mimarlık ve şehirciliktir. Ağa Han Mimarlık Ödülleri ve Mies van der Rohe Avrupa Çağdaş Mimarlık Ödülleri'nde aday gösteren ve denetleyen olarak bulunmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Politecnico di Milano'da ders vermiştir. Şu anda çalıştığı konular ise, Beyrutlu mimar Nabil Gholam ve Türk tasarımcı Tanju Özelgin monografları, gecekondu alanlarındaki yapılar için mimari stratejiler hakkında ileri tasarım araştırmaları ve Orta Çağ İslam Mimarisi matematiğinin bilgisayarlı tasarıma entegrasyonudur.

Özlem Karakuş
Editör
Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Toyotasa, Pamukbank ve Advantage gibi kurumlarda çalıştı. 2002 yılında yayıncılık sektörüne geçerek Time Out İstanbul, Harvey Nichols Magazine ve Sedir gibi çeşitli dergilerin Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptı. Kuruluşundan bu yana Emedya'da yayıncılık, marka stratejileri ve içerik alanında çalışmaktadır.

Gözde Kavalcı Eren

Tasarımcı
İzmir doğumlu Gözde Kavalcı Eren, Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde okudu. Mezun olduktan sonra Berlin'de tasarım stajeri olarak bir mobilya üretim şirketinde çalıştı. Tasarım deneyimleri kendisini İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı master programı için motive etti. Sonrasında Stuttgart Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nde bulundu. 2011'de Türkiye salonlarında mobilya kullanımı üzerine yazdığı tezini tamamlayarak master programından mezun oldu. Yerel ve uluslararası bir çok endüstriyel ve interaktif tasarım projesinde yer alan Gözde, 2010'dan beri Emedya ekibinin bir parçası.